Hands-On Learning

An Interactive Educational Experience

Pricing

Our prices are based on our cost for each program and are determined by the number of days we spend at your school. The table below outlines our prices. If you have 4 classes per grade level or fewer, contact us for a one day price. Please feel free to call or email us if you need more information about program cost.

 

Costs:

Number of Days      August 1st –
April 20th        
April 21st –
End of Year
Two Days $700.00 $500.00
Three Days $900.00 $700.00
  • We want to make sure that each child has a quality experience. Because of this, we can only accommodate one class at a time (no more than 30 students per class).

Discounts:

  • 10% off for Title I schools.
  • 10% off for returning customers.
  • Discounts cannot be combined.

     

No comments

The comments are closed.